bip.gov.pl
RSS
A A A K

Charakterystyka DPS filia Żabów

Dom Pomocy Społecznej filia Żabów rozpoczął działalność 13 grudnia 2002 roku po przeprowadzeniu remontu i modernizacji budynku administracyjnego po Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa.
Budynek wolnostojący trzykondygnacyjny, podpiwniczony z całkowitym wykorzystaniem do użytku, o powierzchni całkowitej pomieszczeń 1.859,33 m2 Wewnątrz budynku znajdują się 22 pokoje mieszkalne z łazienkami (jednoosobowe, dwuosobowe i trzyosobowe).
Dom posiada własną kuchnię z pełnym zapleczem gospodarczym i magazynowym oraz z windą towarową, która znajduje się w części piwnicznej.
Poziom piwnicy połączony jest z pozostałymi kondygnacjami budynku za pomocą windy osobowej, dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Na parterze Domu znajduje się jadalnia (80,91 m2), zmywalnia naczyń, recepcja, sekretariat, gabinet dyrektora, pomieszczania biurowe i socjalne pracowników, gabinet lekarski, pomieszczenie pielęgniarek oraz 2 pokoje mieszkalne.
Pierwsze piętro przeznaczone jest na 10 pokoi mieszkalnych, wyposażonych w pełne węzły sanitarne, loggię no leżakowania, kaplicę z zakrystią, pokój dziennego pobytu, pokój gościnny, pomieszczenie do terapii zajęciowej oraz kuchnię podręczną dla mieszkańców.
Drugie piętro budynku jest również przeznaczone na 10 pokoi mieszkalnych a także: loggię do leżakowania, gabinet rehabilitacyjny (34,66 m2) i palarnię.
Pokoje wyposażone są łóżka, szafki przyłóżkowe, szafy ubraniowe.
Prowadzony jest także punkt biblioteczny.
Każdy mieszkaniec ma możliwość udziału w praktykach religijnych oraz kontakt z kapłanem.
Podopieczni mają również możliwość korzystania z opieki zdrowotnej świadczonej przez lekarza Zakładu Opieki Zdrowotnej w Pyrzycach oraz lekarza psychiatrę.
Opieka specjalistyczna (konsultacje) realizowana jest w przychodniach specjalistycznych na terenie Pyrzyc i Szczecina – transport zapewnia Dom.
DPS nawiązuje oraz rozwija współpracę ze środowiskiem lokalnym: pobliskie szkoły, przedszkola, Dom Dziecka oraz inne instytucje na terenie Powiatu Pyrzyckiego.
Zapewniamy mieszkańcom przedmioty i środki czystości w dostatecznej ilości do utrzymania czystości.
Ręczniki oraz pościel wymieniane są według potrzeb każdego mieszkańca.
Filia w Żabowie posiada system alarmu przyzywowego w pokojach i punktach sanitarnych .
W oparciu o Regulaminy Samorządu Mieszkańców DPS w Pyrzycach i Żabowie funkcjonują odrębnie Rady Mieszkańców, stanowiące organ opiniodawczo-doradczy dla kierownictwa jednostki. Spotkania Rady Mieszkańców odbywają się 1 raz w miesiącu lub częściej w zależności od potrzeb. W trakcie spotkań omawiane są wszelkie sprawy dotyczące życia codziennego mieszkańców, a także funkcjonowania Domu.
W dniu przybycia nowy mieszkaniec informowany jest przez pracowników socjalnych o prawach i obowiązkach mieszkańca Domu oraz o zwyczajach panujących w Domu. Mieszkaniec podejmuje decyzję o sposobie zabezpieczenia jego rzeczy wartościowych i środków pieniężnych.Opublikował: Justyna Rewerska-Głodowska
Publikacja dnia: 25.07.2022
Podpisał: Justyna Rewerska-Głodowska
Dokument z dnia: 14.06.2018
Dokument oglądany razy: 2 109